Traumacel FAM Trium

159/2-5

Traumacel FAM Trium je vyrobený z vícevrstvého netkaného materiálu (složení: 100% oxidovaná celulóza). Ve srovnání s pletenou formou (Traumacel TAF, Traumacel TAF Light) má vyšší absorpční schopnost. Jeho struktúra umožňuje přesně oddělit libovolně silnou vrstvu a upravit ji tak na nejvhodnější velikost k aplikaci. Traumacel FAM Trium zajišťuje rychlou a efektivní lokální hemostázu, obvykle do 2 minut, nicméně doba potřebná k dosažení hemostázy závisí na druhu operace a intenzitě krvácení. Produkt minimalizuje peroperační i časné postoperační krevní ztráty a komplikace, má významné antimikrobiální účinky, podílí se na akceleraci biochemických procesů, podporuje proces hojení. Je atraumatický a v organismu stoprocentně biodegradabilní do 8 dní od aplikace a to bez jakýchkoliv vedlejších účinků.

Vstřebatelnost prostředku závisí na několika faktorech, zejména na použitém množství prostředku, stupni saturace krví a charakteru tkáně. V případě, že je Traumacel FAM Trium používán k dosažení hemostázy v blízkosti otvorů v kosti, oblasti ohraničených kostí, míchy nebo zrakového nervu a chiasmatu, musí byt vždy po dosažení zástavy krvácení odstraněn. Je nutné vyhnout se ponechání Traumacelu FAM Trium v kontaminovaných a nekrvácivých mokvajících místech v důsledku toho, že tělní tekutiny kromě krve výrazně zpomalují hemostatický účinek a též následnou biodegradabilitu produktu.

Traumacel FAM Trium vykazuje antimikrobiální I baktericidní účinnost in vitro proti těmto mikroorganismům (testováno dle USP, čl. 51):

Staphylococcus epidermidis (MRSE) Pseudomonas aeruginosa Staphylococcus aureus (MRSA) Escherichia coli Proteus vulgaris Enterococcus faecalis (VRE) Bacteroides fragilis Clostridium perfringens Klebsiella pneumoniae Candida albicans Aspergillus brasiliensis


 • od 7 216,52 Kč / ks bez DPH
od 8 299 Kč / ks
Kategorie: Hemostatika
Záruka: spotřební zboží

Zvolte variantu

 • Rozměr: 2,5 x 5 cm
  • Kód: 159/2-5 |
  7 216,52 Kč bez DPH
  8 299 Kč / ks
     
 • Rozměr: 5 x 10 cm
  • Kód: 159/5 X |
  12 173,04 Kč bez DPH
  13 999 Kč / ks
     
 • Rozměr: 10 x 10 cm
  • Kód: 159/10 |
  16 999,13 Kč bez DPH
  19 549 Kč / ks
     
 

Indikace

Traumacel FAM Trium lze doporučit zejména pro výkony v neurochirurgii, ortopedii, kardiovaskulární chirurgii, při hemoroidektomii, při implantaci cévních náhrad, biopsii, operacích plic a jiných parenchymatických orgánů, při resekcích žaludku, operacích jater a žlučníku, gynekologických operacích, operacích štítné žlázy a mnoha dalších. Velká aplikační variabilita umožňuje použití u výkonů prováděných klasicky, laparoskopicky, v robotické chirurgii i u endoskopických zákroků.

Kontraindikace: Silné žilní a tepenné krvácení. Při některých druzích operací musí být hemostatikum po dosažení hemostázy vyjmuto.

Složení: 100% oxidovaná celulóza

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.