Traumacel FAM STRATA

153/2-5

Traumacel FAM Strata je vyrobený z jednovrstvého netkaného materiálu (složení 100% oxidovaná celulóza). Zajišťuje rychlou a efektivní lokální hemostázu, obvykle do 2 minut, nicméně doba potřebná k dosažení hemostázy závisí na druhu operace a intenzitě krvácení. Traumacel FAM Strata minimalizuje peroperační i časné postoperační krevní ztráty a komplikace, má významné antimikrobiální účinky, podílí se na akceleraci biochemických procesů, podporuje proces hojení. Je atraumatický a v organismu stoprocentně biodegradabilní do 8 dní od aplikace a to bez jakýchkoliv vedlejších účinků.

Vstřebatelnost prostředku závisí na několika faktorech, zejména na použitém množství prostředku, stupni saturace krví a charakteru tkáně. V případě, že je Traumacel FAM Strata používán k dosažení hemostázy v blízkosti otvorů v kosti, oblasti ohraničených kosti, míchy nebo zrakového nervu a chiasmatu, nebo v nich či kolem nich, musí byt vždy po dosažení zástavy krvácení odstraněn. Je nutné vyhnout se ponechání Traumacelu FAM Strata v kontaminovaných a nekrvácivých mokvajících místech v důsledku toho, že tělní tekutiny kromě krve výrazně zpomalují hemostatický účinek a též následnou biodegradabilitu produktu.

Všechny druhy netkané formy Traumacelu FAM mají ve srovnání s pletenou formou (Traumacel TAF, Traumacel TAF Light) vyšší absorpční schopnost. Produkt má dostatečně pevnou strukturu, při aplikaci ho lze přichytit stehem a nebo jednoduše oddělit požadované množství a pomocí aplikátoru hemostatikum umístit i na místa, která jsou jinak hůře dostupná.

Traumacel FAM Strata vykazuje antimikrobiální I baktericidní účinnost in vitro proti těmto mikroorganismům (testováno dle USP, čl. 51):

Staphylococcus epidermidis (MRSE) Pseudomonas aeruginosa Staphylococcus aureus (MRSA) Escherichia coli Proteus vulgaris Enterococcus faecalis (VRE) Bacteroides fragilis Clostridium perfringens Klebsiella pneumoniae Candida albicans Aspergillus brasiliensis


 • od 6 433,91 Kč / ks bez DPH
od 7 399 Kč / ks
Kategorie: Hemostatika
Záruka: spotřební zboží

Zvolte variantu

 • Rozměr: 2,5 x 5 cm
  • Kód: 153/2-5 |
  6 433,91 Kč bez DPH
  7 399 Kč / ks
     
 • Rozměr: 5 x 10 cm
  • Kód: 153/5 X |
  9 712,17 Kč bez DPH
  11 169 Kč / ks
     
 • Rozměr: 10 x 10 cm
  • Kód: 153/10 |
  16 955,65 Kč bez DPH
  19 499 Kč / ks
     
 

Indikace

Traumacel FAM Strata je vyroben z jednovrstvé netkané textilie, je kompaktní a uplatní se zejména při endoskopických operacích. Je maximálně přizpůsobivý, takže jej lze výborně použít při konzervativních i miniinvazivních zákrocích především v oblasti urologie, gynekologie, kardiovaskulární chirurgie, všeobecné i periferní vaskulární chirurgie.

Kontraindikace: Traumacel FAM není indikován na zástavu silnějšího žilního a tepenného krvácení. Při některých druzích operací musí být hemostatikum po dosažení hemostázy vyjmuto.

Složení: 100% oxidovaná celulóza

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.