Traumacel FAM OcW

Traumacel FAM OcW je unikátní forma hemostatika – oxidovaná 100% bavlněná vata. Slouží jako pomocný prostředek k zástavě kapilárního, venózního, malého arteriálního krvácení a k prevenci krvácení v časném pooperačním průběhu. Traumacel FAM OcW lze použít na všechny povrchy, velmi vhodný je především pro aplikaci do míst s obtížným přístupem, po resekcích tumoru nebo tonzilektomii. Mimo jiné ho lze použít také při zákrocích, kdy je potřeba použít tamponádu nebo případně vyplnit dutinu po odstranění části orgánu.

Jeho struktúra umožňuje přesně oddělit libovolně silnou vrstvu a upravit ji tak na velikost nejvhodnější k aplikaci. Traumacel FAM OcW zajišťuje rychlou a efektivní lokální hemostázu, obvykle do 2 minut, nicméně doba potřebná k dosažení hemostázy závisí na druhu operace a intenzitě krvácení. Traumacel FAM Ocw minimalizuje peroperační i časné postoperační krevní ztráty a komplikace, má významné antimikrobiální účinky, podílí se na akceleraci biochemických procesů, podporuje proces hojení. Je atraumatický a v organismu stoprocentně biodegradabilní do 8 dní od aplikace a to bez jakýchkoliv vedlejších účinků. Vstřebatelnost prostředku závisí na několika faktorech, zejména na použitém množství prostředku, stupni saturace krví a charakteru tkáně. Všechny druhy netkané formy Traumacelu FAM mají ve srovnání s pletenou formou (Traumacel TAF, Traumacel TAF Light) vyšší absorpční schopnost. Traumacel FAM OcW vykazuje antimikrobiální I baktericidní účinnost in vitro proti těmto mikroorganismům (testováno dle USP, čl. 51):

Staphylococcus epidermidis (MRSE) Pseudomonas aeruginosa Staphylococcus aureus (MRSA) Escherichia coli Proteus vulgaris Enterococcus faecalis (VRE) Bacteroides fragilis Clostridium perfringens Klebsiella pneumoniae Candida albicans Aspergillus brasiliensis


  • 3 373,04 Kč / ks bez DPH
3 879 Kč / ks
Kategorie: Hemostatika
Záruka: spotřební zboží
 

Indikace

Traumacel FAM OcW lze doporučit zejména pro výkony v neurochirurgii, ortopedii, kardiovaskulární chirurgii, při hemoroidektomii, při implantaci cévních náhrad, biopsii, operacích plic a jiných parenchymatických orgánů, při resekcích žaludku, operacích jater a žlučníku, gynekologických operacích, operacích štítné žlázy a mnoha dalších. Velká aplikační variabilita umožňuje použití u výkonů prováděných klasicky, laparoskopicky, v robotické chirurgii i u endoskopických zákroků.

Kontraindikace: Zástava silnějšího žilního a tepenného krvácení. Pokud je Traumacel FAM OcW použit v blízkosti otvorů v kosti, oblasti ohraničených kosti, míchy nebo zrakového nervu a chiasmatu musí byt vždy po dosažení hemostázy odstraněn.

Složení: 100% oxidovaná celulóza

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.